Chceš-li realizovat své sny, probuď se!

Které knihy raději nekupuji...

3. března 2014 v 9:20 | Elča |  Co je pro mě IN...
Když mi před očima ujede autobus, zajdu si do nedalekého knihkupectví, podívat se na knížky. Dám vám pár celkem užitečných rad, které knihy si raději nekupovat.:

1. Název:
Kniha by váš měla něčím zaujmout, třeba i tím, názvem, který člověk vidí jako úplně první. Mělo by to nějak charakterizovat příběh a pokud se to bude jmenovat Dobrodružství růžového králíčka Boba, myslím, že si to moc lidí nad sedm let nekoupí.

2. Osnova děje:
Na zadní straně, nebo kdekoliv jinde bývá menší souhrn celého děje. Kde se o udává, kde koho kdo zabije atd. Tohle by vás také mělo zaujmout. Musíte si to pořádně přečíst, třeba i několikrát. Pokud vás to vyloženě nezaujalo a zývali jste u toho jako při holdině fyziku, raději knihu nekupujte.

3. Obrázky:
Každému vyhovuje něco jiného. Někdo má rád knihu bez obrázků, jiný zase doslova přeplněnou kresbami. Takže doporučuji, když najdete knihu přeplněnou obrázky (Např. Deník malého poseroutky), a vy máte raději bez obrázků, raději tuto knihu vynechejte a raději si ji půjčete v knihovně.

4. První kapitola:
Pokud ani jeden z těchto faktoů vás zatím ještě nepřesvědčil nebo neodradil ke koupě, zkuste si přečíst první kapitolu, ta má vypovídat o všem. Například u Poselství jednorožců, když jsem přečetla první kapitolu, chtělo se mi zývat. Pak si musíte přečíst další a další kapitoly, tohleto je jeden z těch nejdůležitějších faktorů.

5. Cena:
Cena je víceméně také důležitá. Pokud nějaká kniha stojí 500 Kč a má například jenom 80 stran (Dobře, trochu přehnané =D), raději si ji nekupujte. Ne jenom z toho důvodu, že jste si více jak tři stovky nevzaly, ale také z toho, že jste vyzkoušeli těchto pět rad, a ani v jednom bodě kniha neuspěla.

Pokud kniha splní všechny požadavky, můžete si ji okamžitě koupit (koupit, ne ukrást!).
Doufám, že těchto pět rad někomu pomohlo. =)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama